وقت سفارت کانادا

متقاضیانی که برای دیدن جاذبه های کانادا، دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش و کنگره و یا دوره های کوتاه مدت تحصیلی قصد ورود به این کشور را داشته باشند، به عنوان ویزیتور کوتاه مدت درخواست خود را ارائه می دهند. توجه نمایید که در اپلیکیشن فرم های جدید، گزینه ای برای انتخاب تعداد دفعات ورود به کانادا وجود ندارد؛ به این معنا که تمامی درخواست ها به یک شکل به سفارت ارجاع می شوند و درنهایت تصمیم گیری در خصوص مدت زمان اعتبار ویزا و یک یا چندبار ورود بودن آن به عهده سفارت است.

از آنجائیکه در اکثر موارد، تاریخ خاتمه ویزا با تاریخ انقضای پاسپورت یکی است؛ پیشنهاد می کنیم در صورتیکه اعتبار گذرنامه شما کم است، آن را تعویض نمایید. اعتبار کل ویزای کانادا برای مدت زمان استفاده از آن است که اگر چند بارورود Multiple باشد، اجازه سفرهای مکرر را به دارنده آن میدهد. توجه داشته باشید که در ویزای عادی متقاضی نمی تواند در هر بار ورود، بیشتر از شش ماه در کانادا اقامت کند؛ مگر اینکه سوپرویزا داشته باشد که در این صورت می تواند در هر سفر تا دو سال در کانادا بماند.

اعتبار ویزای کوتاه مدت کانادا:
اعتبار ویزاهای کانادا به هنگام ورود به کانادا توسط افسران اداره مهاجرت و مرزبانی کنترل می شوند. به طور معمول متقاضیان ویزای توریستی و دیداری می توانند حداکثر تا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشند. کسانی که سوپرویزا دریافت کرده اند اجازه دارند تا دو سال در کانادا بمانند. اگر ویزا به صورت Multiple صادر شده باشد چندبار ورود است و به دارنده ویزا امکان میدهد به طور متعدد وارد کانادا شود.

فرزاندانی که بدون والدین سفر میکنند:
در صورتیکه فرزندان زیر ۱۸ سال بدون والدین سفر میکنند باید رضایت نامه کتبی والدین خود را به همراه سایر مدارک ارائه نمایند و باید مشخص شود وظیفه سرپرستی از وی در مدتی که در کانادا اقامت دارد با چه کسی است. هم چنین اگر فقط یکی از والدین همراه فرزند باشند، باید رضایت نامه والد دیگر را داشته باشد.

– روش های اقدام برای ارائه درخواست ویزای کانادا:
روش آنلاین: در این روش اطلاعات متقاضی در سایت اداره مهاجرت ثبت و یک حساب کاربری برای وی ایجاد می شود. کلیه مدارک متقاضی باید اسکن شوند و در اکانت آنلاین، آپلود گردند. هزینه های مرتبط با ویزا ( ۱۰۰ دلار) و انگشت نگاری (۸۵ دلار) باید در همان مرحله و به صورت آنلاین پرداخت گردند. از آنجائیکه پس از سابمیت نهایی درخواست، امکان حذف و اضافه مدارک وجود ندارد؛ دقت نمایید که مدارک خود را درست و کامل تحویل نمایید. پس از به اتمام رسیدن این پروسه، نامه انگشت نگاری و برگه تاییدیه ثبت نام به همراه شماره درخواست، برای متقاضی ارسال می شود که به متقاضی اجازه می دهد ظرف مدت سی روز برای انگشت نگاری اقدام نماید.
مراجعه متقاضی به یکی از دفاتر شرکت VFS خواهد بود و نیازی به تعیین وقت سفارت ندارد. با توجه به دایر نبودن سفارت کانادا در ایران، اعلام شده است که متقاضیان ایرانی باید برای انگشت نگاری به شهرهای اطراف (آنکارا، استانبول، دبی و ابوظبی) مراجعه نمایند. با این وجود مراجعه متقاضیان به سایر نقاط، خللی در پرونده به وجود نمی آورد.

روش حضوری: در این روش کلیه مدارک به صورت کاغذی Paper به سفارت ارائه می شوند. نحوه پرداخت هزینه های سفارت در مراکز مختلف متفاوت است، به عنوان مثال در کشور ترکیه باید رسید بانکی واریز وجه را ارائه نمایید و در امارات باید آن را به صورت نقدی پرداخت کنید. مدارک ترجمه شده ارائه شده به سفارت، به شما بازگردانده نخواهد شد. انگشت نگاری هم زمان با تحویل مدارک انجام می گیرد. پس از آن متقاضی یک شماره پیگیری دریافت می کند و باید از طریق وارد کردن آن در سایت شرکت VFS از وضعیت پرونده خود مطلع شود.
در حال حاضر خدمات کامل مرتبط با این روش یعنی پرداخت واریزی سفارت و هزینه های مرتبط با سرویس VAC و همراهی متقاضیان در روز انگشت نگاری تنها توسط نمایندگی ایران – آنکارا در شهر آنکارا صورت می گیرد و در صورت تمایل متقاضیان برای مراجعه به مراکز دیگر، تنها می توانند از خدمات محدود این موسسه استفاده کنند.