پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا (Visa Pickup) یا پیکاپ پاسپورت (Parssport Pickup) اولین گامی است که باید پس از تصمیم سفر به کشوری خاص، آن را انجام دهید.وقتی فردی قصد هرگونه مهاجرت یا سفر به کشور دیگری را داشته باشد می بایست با مراجعه به سفارت آن کشور درخواست خود را مبنی بر اجازه سفر به آن کشور به همراه مدارک مورد نیاز ارائه نماید . که اصطلاحا به این مجوز سفر و ورود به خاک آن کشور ویزا یا روادید گفته می شود . سپس سفارت پس از مصاحبه حضوری با فرد متقاضی سفر و بررسی مدارک تسلیمی وی تصمیم می گیرد که فرد متقضی واجد شرایط سفر به خاک آن کشور می باشد یا واجد شرایط سفر نمی باشد و اصطلاحا ویزا به وی تعلق می گیرد یا نمی گیرد . که در صورت تایید فرد و درخواست صدور ویزاء فرد متقضی برچسب مخصوص ویزا یا روادید در صفحات داخلی پاسپورت فرد الصاق و ضمیمه می گردد . حال برای اخذ ویزاء برخی کشورها می باید به کشور دیگر سفر کرد و به سفارت کشور مقصد در کشور واسط مراجعه نمود که اینکار می باست توسط شخص متقضی صورت پذیرد و در مرحله بعد پس از اعلام تعلق گرفتن ویزا به فرد متقضی یا عدم تایید صلاحیت وی برای تعلق گرفتن ویزا می بایست فرد متقضی در حالت اول سفر مجدد به کشور واسط به منظور الصاق ویزا درون پاسپورت خود نماید و در حالت دوم فرد متقضی می باید سفر مجدد به منظور بررسی اعتراض به عدم صدور ویزا و ارائه مدارک تکمیلی تر در صورت لزوم و تسلیم درخواست مجدد به سفارت نماید.

اما در حالت اول با توجه به اینکه جهت درج ویزا در پاسپورت الزام به حضور شخص متقضی در سفارت نمی باشد ، پاسپورت می تواند از طریق یک کارگزار همانند کارگزارن مطمئن شما در دنیز گشت آرنا، تحویل سفارت گردد و فرایند ارسال پاسپورت به سفارت ، عودت و بازگرداندن پاسپورت دارای ویزا به شخص متقاضی را پیکاپ پاسپورت ( Pick Up Passport )یا پیکاپ ویزا ( Pick Up Visa ) می گویند.

از این رو آژانس مسافرتی دنیز گشت آرنا (تهران آنکارا) این افتخار را دارد که با سال ها تجربه در زمینه، مهاجرت، وقت سفارت، تورهای داخلی و خارجی، رزرو هتل و… یکی از عمده فعالیت های خود را به پیکاپ ویزا ( Visa Pickup ) یا پیکاپ پاسپورت ( Passport Pickup ) اختصاص دهد.

 

اگر در مورد پیکاپ ویزا اطلاعات کاملی ندارید مطالب و مقالات زیر کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد.